Szkoła Letnia: Rysunek / Malarstwo

Aktualne terminy:


29.06.2019 - 08.07.2019:

godz. 10.00 - 14.00 - Rysunek architektoniczny / ilustratorski
godz. 16.00 - 20.00 - Malarstwo studyjne / rysunek studyjny23.08.2019 - 01.09.2019:

godz. 10.00 - 14.00 - Rysunek architektoniczny / ilustratorski
godz. 16.00 - 20.00 - Malarstwo studyjne / rysunek studyjnyNajszybszy sposób na naukę rysunku!

Nie jesteś pewien swoich umiejętności, a mimo tego chcesz zapoznać się z rysunkiem klasycznym? Chcesz w przyszłości zdawać na Architekturę lub inny kierunek artystyczny? Spróbować zagłębić się w zasadach perspektywy, cieniowania, rysunku plenerowego czy studialnego? Zapraszamy na jedyną we Wrocławiu Szkolę Letnią! Taka forma nauki jest idealna dla osób nie tylko spoza Wrocławia. Dzięki terminowi zajęcia mogą być połączona z wakacjami spędzonymi w naszym pięknym mieście.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych - nie wymagamy żadnego doświadczenia w rysowaniu - nauka będzie prowadzona od podstaw! Istnieje możliwość uczęszczania na wersję rozszerzoną Szkoły Letniej - połączoną z zajęciami plenerowymi*. Absolwentom gwarantujemy możliwość późniejszego kontynuowania nauki w naszej Szkole w grupie zaawansowanej (II stopnia). Podczas dwutygodniowego kursu przerabia się około 15 tematów - w zwykłym toku zajęć, potrzeba na to 3 miesięce.


Zagadnienia poruszane podczas Szkoły Letniej:
- podstawy perspektywy
- podstawy światłocienia
- studium zieleni z natury
- studium postaci z natury
- studium małej postaci z wyobraźni
- podstawy rysowania pojazdów
- podstawy rysowania martwej natury
- podstawy rysowania architektury
- rysunek fantasy / science-fiction
- i inne...Spróbuj swoich sił w malarstwie - malarska szkoła letnia.

Nie masz czasu na kursowe zajęcia, a mimo tego chcesz malować? Proponujemy Intensywne zajęcia w wakacje, podczas których nauczysz się m.in. operowania kolorem, perspektywy, światłocienia. Dwutygodniowy kurs, połączony z plenerem to idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby się sprawdzić w roli artysty.

Prowadzący związany z wrocławską ASP przekaże Wam ogromne ilości wiedzy, którą jest niezbędna podczas przygody z farbami. Operować będziemy technikami kryjącymi – temperą, akrylem, olejem nakładanymi na płótno, zagruntowaną tekturę czy sklejkę.


Podczas zajęć przerobimy m.in.:
- perspektywę
- światłocień
- dobieranie, mieszanie koloru
- malarstwo studialne
- malarstwo plenerowe
- studium modelki
- i inne

Terminy oraz płatności

Zajęcia trwają przez 10 w dni, podczas miesięcy wakacyjnych. Koszt Szkoły Letniej to 650zł za 10 zajęć po 4 godziny zegarowe. Opłata rezerwacyjna wynosi min. 100zł (płatne przy rezerwacji, pozostała kwota, tj. 550zł, do 3-giego dnia trwania zajęć).

Zapisy trwają do wyczerpania miejsc.