FAQ -czyli najczęściej zadawane pytania

Dlaczego my? Oto 10 powodów:

1. Doświadczenie poparte wynikami - nasi uczniowie są w ścisłej czołówce na egzaminie oraz na studiach.
2. Możliwość mierzenia się z najlepszymi - porównaj galerię innych wrocławskich szkół, a przekonasz się, że nasi uczniowie są najlepsi!
3. Intensywny tryb zajęć dla 3-cioklasistów - 4 godz. rysunku z wyobraźni + 4 godz. studium modelki (osoby zdające na Wydział Architektury) oraz 4 godz. malarstwa + 4 godz. zajęć kierunkowych - dla osób zdających na ASP.
4. Kadra złożona z czynnych architektów oraz abslowentów ASP (również z doświadczeniem akademickim).
5. Zdawalność egzaminu na WA PWR i WA PP sięgająca 90-95% osób rokrocznie, najwyższe wyniki sięgają 630/660 punktów we Wrocławiu i 500/500 punktów w Poznaniu! Czołowe miejsca na egzaminach i teczkach ASP.
6. Wspaniała atmosfera na zajęciach.
7. Nauka podstaw projektowania.
8. Dla najpracowitszych - dodatkowe darmowe zajęcia oraz maratony przedegzaminacyjne.
9. Niewygórowana cena.
10. Wspaniała pracownia - położona w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Głównego PKP.

Zajęcia w grupie czy "Korepetycje indywidualne"?

Tylko w grupie jesteś w stanie porównać się z innymi, sprawdzić co jeszcze musisz nadrobić, a w czym przodujesz. Tylko w grupie nauczysz się na błędach innych! Tylko w grupie poznasz wspaniałych rówieśników - nowych kolegów i znajomych, z którymi będzie Ci raźniej na uczelni. Dla nas odpowiedź jest jednoznaczna ;)!

Gdzie mieści się Wrocławska Szkoła Rysunku?

Patrz dział kontakt!

Jak mogę zapisać się na zajęcia?

Przez ten formularz!

Zajęcia darmowe - o co chodzi?

Każdy z naszych uczniów ma prawo w każdym tygodniu wykorzystać do 21 godzin zajęć darmowych. Są to zajęcia nieodpłatne (nie pobieramy za nie żadnych opłat), odbywające się w wydzielonej części pracowni. Udostępnione materiały, pomoc starszych kolegów oraz naszych asystentów, bezpośrednie konsultacje podczas rysowania będą miały znaczący wpływ na postępy w rysowaniu. Jest to oferta skierowana do najbardziej pracowitych uczniów, którzy chcą wynieść z kursu jak najwięcej, nie mając przy tym środków na dodatkowe zajęcia drugi raz w tygodniu. Jesteśmy jedynym kursem posiadającym taką ofertę.

Czy muszę umieć rysować / malować aby zapisać się na kurs?

NIE - przecież zamierzasz nauczyć się tego w WSR ;)

Grupa rysunkowa - co muszę przynieść na pierwsze zajęcia?

- 2x brystol 70x50
- ołówki, minimum: H, HB, 2B, 4B, 6B
- gumkę chlebową oraz zwykłą - biurową
- strugaczkę

Grupa malarska - co muszę przynieść na pierwsze zajęcia?

- tektura 2-3 mm grubości format 50x70 zagruntowana (z obu stron, inaczej się wygina) zwykłą farbą emulsyjną (taką do ścian) zamiennie tablica malarska 50x70 lub płyta pilśniowa / dykta 50x70 zagruntowana farbą emulsyjną
- paleta do mieszania farb minimum 20x30cm (może być z plastiku lub szkła – np. od antyramy)
- min 4 pędzle akrylowe, o szerokości 2mm okrągły do detali, 10 lub 15mm, 25 lub 30mm, 45 lub 50mm
- medium do farb akrylowych
- szkicownik A3 z grubszymi kartkami
- pojemnik na wodę (np. słoik litrowy) i na resztki farby ( mały zakręcany słoiczek)
- szmatka "na brudno" (np. do wytarcia pędzli)
- fartuch lub ubranie robocze
- farby akrylowe najlepiej z firmy MAIMERI "Acrilico" i TALENS "Amsterdam Acrilic", dobrze zakupić większe tubki 200ml, kolory potrzebne na początek to: biały (można kupić dużą tubę nawet 400ml – wychodzi taniej), żółty (cytrynowy i ciepły np. indyjski), niebieski (błękit pruski, cyjan i kobalt), czerwień (karmin i cynober), zieleń szmaragdowa, brąz ciemny, ohra żółta jasna (kolor musztardy) lub siena surowa (jasny brązowy), fiolet.

Jak muszę zaplanować maturę, aby jej wyniki miały wpływ na rezultat rekrutacji na Wydział Architektury?

Podstawa to matematyka lub fizyka. Bez minimum jednego z tych przedmiotów nie zostaną nam zaliczone pozostałe punkty z matury. Trzon ocenianych przedmiotów stanową: matematyka, fizyka oraz język polski i angielski (oba w dużo mniejszym stopniu od przedmiotów ścisłych - w tym roku był to wynik z matury mnożony przez 0,1)

Jak muszę zaplanować maturę, aby jej wyniki miały wpływ na rezultat rekrutacji na ASP

Zasada jest jedna: Matura musi być zdana - nie ważne z czego i na ile procent.

Czy egzamin z rysunku ma duży wpływ na wynik rekrutacji?

TAK. Egzamin z rysunku to ponad połowa ze wszystkich 1200 punktów podczas rekrutacji. Maksymalnie możemy otrzymać 660 punktów "rysunkowych". Przez ostatnie dziesięć lat próg punktowy nie przekroczył 656 punktów (zazwyczaj wynosił 480 - 550) , a co za tym idzie teoretycznie możliwe było dostanie się na podstawie samego rysunku (czego nasi uczniowie niejednokrotnie dokonali!). Zdany egzamin to zdobycie minimum 240/600 punktów.

Maraton Przedegzaminacyjny - o co chodzi?

Maraton przedegzaminacyjny są to intensywne spotkania zaraz po pisemnej części matur. Składa się z cotygodniowych bloków zajęciowych, na których oprócz tematów z wyobraźni, przerabiamy m.in. studium postaci oraz rysunek z natury. Ten typ zajęć przeznaczony jest dla osób, które już wcześniej rysowały i są obyte z zagadnieniami związanymi z rysunkiem klasycznym. Podczas maratonów przerabiamy tyle tematów, co podczas 6 miesięcy regularnych zajęć.

W której klasie powinienem rozpocząć naukę rysunku / malarstwa, aby dobrze wypaść na egzaminie?

Nie ma reguły, jednym wystarcza rok, inni potrzebują dwóch lat aby posiąść wiedzę niezbędną do narysowania / namalowania dobrej pracy na egzaminie. Niektórzy dochodzą do perfekcji po 3 latach. 3-cioklasistom polecamy tryb intensywny zajęć, to samo tyczy się kandydatów na ASP, gdzie konkurencja jest bardzo ostra.

Grupa Hobby - co to takiego?

Są to specjalnie tworzone grupy pasjonatów i hobbystów, którzy nie maja potrzeby zdawania egzaminu z rysunku klasycznego. Przeważają tam zajęcia z rysunku studialnego. Sposób kształcenia w grupach hobby będzie bardziej nastawiony na plastyczny i wrażeniowy sposób przedstawienia oraz zapoznanie się z różnorodnymi terchnikami. Jak w każdej innej grupie, nie ma tam górnego limitu wiekowego :).